All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules all weather flooring ] match 128 Products.
Anti UV Synthetic Running Track 13mm Spraycoat Surfacing runway flooring
| Game:: | Athletic Running Track, Athletic Runway |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |
Anti Spikes PU Runway Flooring UV Proof
| Product Name: | Anti UV And Anti-Spikes PU Runway Flooring |
|---|---|
| Shock Absorption Rate,%: | 38.9 |
| Vertical Deformation,mm: | 1.74 |
Environmental Friendly EPDM Rubber Running Track
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Full PUR Outdoor Athletic Rubber Running Track IAAF Certificate All-Weather
| Thickness:: | 13mm, Or Customize Per Request |
|---|---|
| Color: | Red,green,blue,Customized,Red Or Customized |
| Feature:: | UV Resistant, Anti-skidding, Shock Absorption |
Plastic 13mm Synthetic Running Track Weather Resistance sandwich system
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm International Standard Thickness, Or Thickness Can Customize |
| Environmental Protection Level: | E1 |
Anti UV Colorful Rubber Pellets For Playground 1.5mm EPDM Rubber Flooring
| Color:: | Various Bright Colors |
|---|---|
| Standard Sizes:: | 0.5 - 1.5 Mm, 1.0 - 2.0 Mm, 1.0 - 2.5 Mm, 1.0 - 4.0 Mm, 1.0 - 3.5 Mm |
| Soluble Heavy Metal: | No Check Out |
Waterproof SPU Runway Flooring Weather Resistant 13mm
| Color: | Red,Green,blue |
|---|---|
| Application: | Gymnasiums,school Stadiums |
| Function: | Anti-slide ,waterproof,high Rebound And Anti-spikes |
SPU Sports Flooring Weather Resistant Running Track 13mm Thickness
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Warranty: | 8-10 Years |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
SPU Rubber Runway Flooring Efficient Buffer Rebound And Durable Performance
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption: | 35.2 |
| Vertical Deformation,mm: | 0.8 |
Self Knot Pattern SPU Runway Flooring Waterproof High Rebound Soundproof
| Color: | Red |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption,%: | 35.1 |

