All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules all weather flooring ] match 128 Products.
IAAF Synthetic Running Track All Weather Thermal Insulation runway flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
Sports Center RoHS Rubber Running Tracks , IAAF EPDM Jogging Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Non Toxic Sports Flooring Adhesive Polyurethane Coating Binder
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Application:: | Construction |
CN-S05H 9mm Spikes Running PU Runway Flooring Anti Skiding
| Color: | Red,green Yellow,and Blue |
|---|---|
| Shock Absorption Rate: | 39.3 |
| Tensile Strength: | 0.62mpa |
Gymnasiums Synthetic SPU Running Flooring Ordorless Anti UV
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Material: | Silicon Polyurea |
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
Soundproof SPU Flooring For Sandwich Running Track Flooring Material
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
13mm Rubber Running Track Outdoor Jogging Track Flooring Sandwich System
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
13mm Iaaf Approved EPDM Rubber Granule Self Knot Mixed Type PU Runway Flooring
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Thickness: | 13mm |
EPDM Rubber Weatherability Running Track Granules Anti UV Resistant
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc,can Customize |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-4mm,0.5-2.5mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
2.0Mpa Rubber Tiles Outdoor Playground Anti Slip ISO14001
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

