All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules all weather flooring ] match 128 Products.
Various Colours Color Lasting Epdm Rubber Granules Anti UV
| Color:: | Various Bright Colors For Chose, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Function:: | Safety Protection, Noise Reduction, Color Decoration, |
1.5mm Color Decoration EPDM Rubber Granules Crumb For Running Track
| Product Name: | EPDM,EPDM Rubber, EPDM Granules |
|---|---|
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
| Application: | Sports Playground, Running Track, Artificial Turf Infilling |
Granules EPDM Rubber Flooring , IAAF Wet Pour Rubber Flooring
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Green Color Competitive Price Atrificial Turf Infilling Epdm Rubber Granules
| Color:: | Various Bright Colors For Choose, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |
4mm Non Toxic EPDM Rubber Granules Wet Pour In Place
| Product Name:: | EPDM Granule, EPDM Rubber Granule, EPDM Particle,etc |
|---|---|
| Application:: | Playground, Sports Field, Running Track, Artificial Turf Infilling |
| Certificates:: | RoHS,,CE ISO9001 And ISO14001,SGS, Etc |
EPDM Rubber Granules Flooring Exercise Area Amusement Park
| Material:: | EPDM Granules, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Size:: | 1-4mm, Or Per Request |
Soundproof EPDM Rubber Flooring, Indoor Playground Flooring
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
Amusement Park EPDM Rubber Flooring High Wear Resistance
| Material: | EPDM Granules And PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio: | PU Binder :EPDM Granule=1:5.5or 1:6 |
| Color: | Green,Blue,Red,Yellow,Black. |
Play Park Rubber Flooring Ozone Resistant Anti UV
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
Non Toxic EPDM Rubber Flooring
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

