All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules all weather flooring ] match 128 Products.
IAAF Synthetic Athletic Sports Flooring Sandwich Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Customize According To Request |
|---|---|
| Feature:: | Durable/UV Resistant/Anti-skidding |
| Colour: | Red,Green,Blue, Etc |
Kids Playground Outdoor Playground Mats ISO14001 Non Toxic
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU:EPDM = 1kg:5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Sandwich system IAAF certified Athletic Sports Field Flooring Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Customize According To Request |
|---|---|
| Feature:: | UV Resistant/Anti-skidding, Cushion Rebounce |
| Color: | Red, Green, Blue, Customized, Red Or Customized |
CE Polyurethane Running Track 13mm Synthetic Jogging Track Runway Flooring
| Game:: | Sports Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |
Construction Crumb Rubber Polyurethane Binder Water Emulsion
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Application:: | Construction |
School Sandwich System Running Track Shock Absorption Runway Flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
10mm Rubber Running Track Wear Resistance Color EPDM Surface
| Thickness:: | 10mm |
|---|---|
| Color::: | Customized |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Anti UV PU Running Track Recycled SBR Rubber Wear Resistance Runway Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Synthetic PU Running Track Thermal Insulation Plastic Runway Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
CE PU Rubber Running Track Weather Resistance Sandwich System Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |

