All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules all weather flooring ] match 128 Products.
Artificial Grass Infilling IAAF Running Track Epdm Rubber Granules Green Color
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Customize |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
Sky Blue EPDM Rubber Granules Children Playground Running Track
| Color:: | Blue, Red, Green, Etc |
|---|---|
| Material:: | Ethylene-propylene- Diene-terpolymer Rubber |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-2.5mm, 1-3mm. 2-4mm, Etc |
Outdoor Stadium Running Track , ISO9001 EPDM Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
IAAF Synthetic Rubber Running Track Anti Skidding PU Binder and EPDM Granules Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
EPDM PU Binder Crumb Rubber Polyurethane Adhesive UV Resistant
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
EPDM PU Binder SBR Binder Crumb Rubber Polyurethane Binder
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
IAAF Running Track flooring Sports Playground Surfacing EPDM Rubber Granules
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Orange, Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
| Standard Sizes:: | 0.5mm-5.0mm, 1-4mm, 2-4mm, 3-5mm, 2-4mm , Customized |
Moving EPDM Flooring Colloidal Particles Single Component Glue Mixing Paving
| Color: | Red Green Or Customize |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.4 |
| The Springback Value: | 25mm |
Wet Pour EPDM Crumb Flooring Rubber Polyurethane Binder PU Binder
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Application:: | Construction |
Red Laminated Moving EPDM Rubber Flooring Waterproof Soundproof Anti Slide
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Schoo Track And Gymnasiums |
| Compression Recovery Rate: | 98.3 |

