All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm granules all weather flooring ] match 128 Products.
Red Green Epdm Rubber Crumb Sports Playground And Artificial Grass Infilling
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Etc, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-4mm, 0.5-2.5mm, 2-4mm, Customized |
Jogging Track EPDM Rubber Flooring Yellow EPDM Playground Surface
| Product Name:: | EPDM Flooring, EPDM Rubber Flooring, EPDM Granules Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | EPDM Mix With PU Binder And Pave On Ground |
| Application:: | Jogging Track, Fitness Field, Exercise Field, Sports And Play Ground |
UV Resistance Color Lasting EPDM Rubber Flooring ITF EPDM Floor Tiles
| Product Name:: | Rubber EPDM Flooring, EPDM Granules Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | EPDM Mix With PU |
| Application:: | Jogging Track, Walk Path, Fitness Field, Exercise Field, Sports And Play Ground |
Wet Pour Crumb Rubber Polyurethane Binder Transparent EPDM Binder
| Product Name:: | PU Glue, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Running Track Surfacing,Sports Flooring Coating, Playground Flooring |
| Type:: | One Component PU |
EPDM Polyurethane Glue PU Adhesive Crumb Rubber Polyurethane Binder
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
Purple Rubber Granules For Artificial Turf Acid Alkali Resistance
| Material:: | Ethylene-propylene- Diene-terpolymer Rubber |
|---|---|
| Color:: | Red, Green, Yellow, Blue, Orange, Purple, Etc |
| Standard Sizes:: | 0.5 - 2.0mm, 0.5-2.5mm |
IAAF Green EPDM Rubber Crumb For Athletic Running Track
| Color:: | Red, Green, Blue, Various Bright Colors For Choose |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM=1kg :5.5kg Or 1kg :6kg |
4mm Outdoor Recycled Rubber Granules Wear Resistance
| Color:: | Red, Blue, Various Colors |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| Standard Sizes:: | 1-4mm, Or As Per Requst |
Anti UV Color Lasting EPDM Rubber Granules
| Color:: | Blue, Red,Yellow, Purple, Green, Various Bright Colors |
|---|---|
| Material:: | Ethylene-propylene- Diene-terpolymer Rubber |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-2.5mm, 1-3mm. 2-4mm, Per Request |
Playing Field Wet Pour Rubber Granules Resilient Surfacing Material
| Color:: | Red, Blue, Organge, Gren, Various Colors |
|---|---|
| Function:: | Color Decoration, Safety Protect |
| Standard Sizes:: | 0.5mm-5.0mm, 1-4mm, 0.5-1mm.1-2mm.2-4mm.3-5mm, 0.5-1mm 1-2mm 2-4mm 3-5mm, Customized |

