All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ all weather synthetic running track ] match 110 Products.
Soundproof Polyurethane Running Track , RoHS Synthetic Athletic Track
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Stadium Rubber Running Track PU Athletic Running Track IAAF certificate Non-Toxic
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF Certified Sandwich Type PU Running Track Synthetic Rubber Material
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Anti UV Rubber Athletic Running Track with IAAF Approved
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
1.5mm Color Decoration EPDM Rubber Granules Crumb For Running Track
| Product Name: | EPDM,EPDM Rubber, EPDM Granules |
|---|---|
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
| Application: | Sports Playground, Running Track, Artificial Turf Infilling |
Spraycoating Surface Synthetic Rubber Flooring All Weather running track
| Color:: | Red, Blue,Yellow,Green |
|---|---|
| Pattern:: | Spraycoating Surface, Broadcasting Surface |
| Thickness:: | 13mm |
High UV Resistance PU Running Track Anti Spike
| Shock Absorption: | >35 |
|---|---|
| Pattern:: | Spraying Coating |
| Tensile Strength: | >0.8Mpa |
CE Polyurethane Running Track 13mm Synthetic Jogging Track Runway Flooring
| Game:: | Sports Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |
Anti Spike Colorful Jogging Track PU Running Track With Iaaf Certificate
| Color: | Red,Yellow,Blue,Green |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate,%: | 38.9-40.1 |
Elasticity PU Running Track Anti Skidding Comfortable 13mm
| Material: | PU |
|---|---|
| Thicknesss: | 13mm |
| Environmental Protection Level: | E1 |

