All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ all weather synthetic running track ] match 110 Products.
RoHS Outdoor Sports Court Flooring Water Resistant Non Toxic Tennis Court Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
ISO14001 Rubber Outdoor Basketball Court Flooring No Bubble
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
3mm Acrylic Outdoor Volleyball Court Flooring Silicone PU Cushion
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857% |
| Rebound Value:: | 88% |
EPDM PU Binder Crumb Rubber Polyurethane Adhesive UV Resistant
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
EPDM PU Binder SBR Binder Crumb Rubber Polyurethane Binder
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
Transparent Crumb Rubber Polyurethane Binder One Component PU Binder
| Product Name:: | PU Adhesive, Polyurethane Binder, PU Glue |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM |
| Application:: | PU Binder For Running Track And Playground Flooring |
3mm Colored Rubber Granules Safety Protection High Elasticity
| Color: | Blue, Sky Blue |
|---|---|
| Function: | Safety Protection, Cushion Resilient |
| Product Name: | EPDM Granules, EPDM Rubber |
Wet Pour Crumb Rubber Polyurethane Binder Transparent EPDM Binder
| Product Name:: | PU Glue, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Running Track Surfacing,Sports Flooring Coating, Playground Flooring |
| Type:: | One Component PU |
4mm Non Toxic EPDM Rubber Granules Wet Pour In Place
| Product Name:: | EPDM Granule, EPDM Rubber Granule, EPDM Particle,etc |
|---|---|
| Application:: | Playground, Sports Field, Running Track, Artificial Turf Infilling |
| Certificates:: | RoHS,,CE ISO9001 And ISO14001,SGS, Etc |
Red Green Epdm Rubber Crumb Sports Playground And Artificial Grass Infilling
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Etc, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-4mm, 0.5-2.5mm, 2-4mm, Customized |

