All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ all weather synthetic running track ] match 110 Products.
13mm Rubber Running Track Outdoor Jogging Track Flooring Sandwich System
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
High Durability Smooth Athletic Rubber Running Track With Good Service
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Fire Resistance: | Yes |
| Shock Absorption: | High |
ISO Synthetic Rubber Running Track Soundproof Wear Resistant Runway Flooring
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Red Synthetic Rubber Running Track
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
SBR Synthetic Rubber Running Track Environmental Friendly
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Iaaf Certified All Weather 13mm Athletic PU Running Track / Runway Flooring
| Color: | Red/green/blue/yellow |
|---|---|
| Material: | Polyurethane |
| Shock Absorption Rate: | 38.9%-40.1% |
Sandwich Type Rubber Running Track Non Toxic Waterproof Soundproof
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Gymnasiums,school Stadiums,track And Field Sports And Swimming Pool |
| Material: | Silicon Polyurea |
EPDM Broadcasting Synthetic Rubber Permeable Type Running Track Iaaf Certified
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Thickness: | 13mm |
IAAF Synthetic Rubber Running Track Anti Skidding PU Binder and EPDM Granules Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
SPU Self Knot High Wear Resistant Rubber Running Track Anti Spike
| Thickness: | 13 |
|---|---|
| Fire Resistance,level: | 1(Burn Spot Diamater<38mm) |
| Elongation At Break: | 130 |

