All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ all weather synthetic running track ] match 110 Products.
School Not Fade Rubber Running Track Shock Absorption Anti Spikes
| Vertical Deformation: | 1.47mm |
|---|---|
| Anti-slide Value(bpn 20℃): | 47 |
| Tensile Stength,mpa: | 1.11 |
All Weather Silicone Polyurethane Running Track With Good Appearance
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Vertical Deformation: | 1.48 |
Simple And Convenient Construction SPU Running Track With Iaaf Certificate
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Easy Construction Spu Running Track With Iaaf Certification
| Material: | Silicone Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue |
| Thickness: | 13mm |
Silicon Polyurea Rubber Running Track Spraying Coating Permeable Non Toxic
| Color: | Red Or Green Or Blue |
|---|---|
| Material: | Silicon Polyurea |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
13mm Sandwich System Running Track
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways: | Fixed |
School Sandwich System Running Track Shock Absorption Runway Flooring
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
13mm Sandwich System Running Track EPDM Granule Broadcasting Surface
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Rubber Playground Running Track 13mm School Running Track Sandwich System
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Polyurethane Public Running Track 10mm Outdoor Jogging Track Runway
| Game:: | Polyurethane Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 5mm, 8mm, 10mm, 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |

