All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ all weather synthetic running track ] match 110 Products.
ISO PU Running Track Anti UV Synthetic Jogging Track Sandwich System
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Eco Friendly Synthetic Sports Flooring 1.12Mpa Public Running Track
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Thickness:: | 13mm Or Customized |
Stadium Synthetic PU Running Track 0.4Mpa Wear Resistance With IAAF Certificate
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
0.4Mpa Wear Resistant Synthetic Rubber Running Track For Stadium
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm, Or As Per Request |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Stadium Synthetic Rubber Running Track 0.4Mpa Wear Resistant
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm, Or As Per Request |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
13mm Sky Blue Color Sandwich Athletic Running Track Waterproof
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
IAAF School PU Running Track Anti Static Environmental Friendly Runway Flooring
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Anti UV PU Running Track Recycled SBR Rubber Wear Resistance Runway Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
4mm Cushion Resilient EPDM Rubber Granules Pellets For Running Track
| Color: | Blue, Sky Blue |
|---|---|
| Function: | Safety Protection, Cushion Resilient |
| Product Name: | EPDM Granules, EPDM Rubber |
Playground Synthetic Jogging Track Environmental Friendly
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35.8% |

