All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ all weather synthetic running track ] match 110 Products.
CN-S05H 9mm Spikes Running PU Runway Flooring Anti Skiding
| Color: | Red,green Yellow,and Blue |
|---|---|
| Shock Absorption Rate: | 39.3 |
| Tensile Strength: | 0.62mpa |
Sandwich system IAAF certified Athletic Sports Field Flooring Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Customize According To Request |
|---|---|
| Feature:: | UV Resistant/Anti-skidding, Cushion Rebounce |
| Color: | Red, Green, Blue, Customized, Red Or Customized |
Full PUR Outdoor Athletic Rubber Running Track IAAF Certificate All-Weather
| Thickness:: | 13mm, Or Customize Per Request |
|---|---|
| Color: | Red,green,blue,Customized,Red Or Customized |
| Feature:: | UV Resistant, Anti-skidding, Shock Absorption |
Nice Weather Resistance Environmental Protection PU Running Track China manufacturer
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red |
| Thickness: | 13mm |
Tennis Court Synthetic Sports Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
Blue Synthetic Tennis Court Acrylic Surface Wear Resistance
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Shock Absorption Tennis Court Synthetic Flooring Waterproof Resilient
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
Spu Tennis Court Flooring Weatherable Waterproof Soundproof
| Color: | Blue Or You Can Customize |
|---|---|
| Materials: | Silicon Polyurea |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
Slicon PU Outdoor Basketball Flooring Cushion Rebounce Shock Absorption
| Function:: | Safe Protection, Beautiful Decoration |
|---|---|
| Application:: | Sports Game, Basketball Court, Tennis Court |
| Feature:: | All Weather, Anti-UV, Environmental Friendly |
Cushion Elastic SPU Flooring 1.6Mpa Hard Top Soft Bottom
| Function: | Safe Protection,Beautiful Decoration |
|---|---|
| Application: | Sports Game,basketball Court ,tennis Court |
| Feature: | All Weather Anti-UV,environmental Friendly |

