All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ weather resistant running track ] match 269 Products.
Waterproof Synthetic Running Track All Weather Anti UV Runway Flooring
| Game:: | Athletic Running Track Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Rubber Playground Running Track 13mm School Running Track Sandwich System
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
13mm PU Running Track , Full PUR System Tartan Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Waterproof 400m Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Sports Center Synthetic Running Track Red Stadium Running Track
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
4mm Cushion Resilient EPDM Rubber Granules Pellets For Running Track
| Color: | Blue, Sky Blue |
|---|---|
| Function: | Safety Protection, Cushion Resilient |
| Product Name: | EPDM Granules, EPDM Rubber |
Eco Friendly Synthetic Running Track IAAF Thermal Insulation Sandwich System
| Game:: | Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF School PU Running Track Anti Static Environmental Friendly Runway Flooring
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Anti Slip PU Running Track , 0.4Mpa Synthetic Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
EPDM Granule PU Running Track , 13mm Sandwich Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |

