All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ weather resistant running track ] match 269 Products.
Full Pour Public Running Track , School Sports Running Track
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Vertical Deformation:: | 1.48 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
8mm High School Running Track Waterproof Shock Absorption Jogging Track
| Game:: | Runway |
|---|---|
| Thickness:: | 8mm, 10mm, 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Polyurethane Public Running Track 10mm Outdoor Jogging Track Runway
| Game:: | Polyurethane Running Track |
|---|---|
| Thickness:: | 5mm, 8mm, 10mm, 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |
Running Track Artificial Turf Infilling Epdm Rubber Granules IAAF FIFA Certified
| Color:: | Various Bright Colors, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |
Running Track and Playground Epdm Rubber Granules Sky Blue Color
| Color:: | Various Bright Colors, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |
CE PU Rubber Running Track Weather Resistance Sandwich System Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
13mm EPDM Granules Sandwich PU Athletic Running Track Soundproof
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm International Standard Thickness, Or Customize |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
13mm EPDM Granules Sandwich PU Running Track For Gym And Stadium
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm International Standard Thickness, Or Customize |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Tartan Athletic Running Track Epdm Rubber Granules Blue Color IAAF Certified
| Color:: | Various Bright Colors For Choose, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |
Running Track Crumb Rubber Polyurethane Binder Polyether MDI
| Product Name:: | PU Adhesive, Polyurethane Binder, PU Glue |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM |
| Application:: | PU Binder For Running Track And Playground Flooring |

