All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ weather resistant running track ] match 269 Products.
Easy Maintenance UV Resistant Synthetic rubber Running Track Slip Resistant
| Shock Absorption: | High |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Weather Resistance: | Yes |
Spraycoating Surface Synthetic Rubber Flooring All Weather running track
| Color:: | Red, Blue,Yellow,Green |
|---|---|
| Pattern:: | Spraycoating Surface, Broadcasting Surface |
| Thickness:: | 13mm |
ISSS Rubber Running Track Fire Resistant Healthy Sports Flooring
| Color: | Blue Or You Can Customize |
|---|---|
| Vertical Deformation: | 1.43mm |
| Tensile Strength: | 1.06 |
High Durability Smooth Athletic Rubber Running Track With Good Service
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Fire Resistance: | Yes |
| Shock Absorption: | High |
ISSS Seamless Polyurethane Sports Floors Anti Skidding Athletic Running Track
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Environmental Protection Athletic Spu Running Track With RoHS Certificate
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption: | 35.8% |
SPU Self Knot High Wear Resistant Rubber Running Track Anti Spike
| Thickness: | 13 |
|---|---|
| Fire Resistance,level: | 1(Burn Spot Diamater<38mm) |
| Elongation At Break: | 130 |
School Not Fade Rubber Running Track Shock Absorption Anti Spikes
| Vertical Deformation: | 1.47mm |
|---|---|
| Anti-slide Value(bpn 20℃): | 47 |
| Tensile Stength,mpa: | 1.11 |
Easy Construction And Weather Resistant PU Running Track / Runway Flooring
| Color: | Red/green/blue |
|---|---|
| Material: | Polyurethane |
| Shock Absorption: | 38.9-40.1 |
Sandwich Self Knot Type Running Track For Any Form Of Athletics Training Venues
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/Green/Blue/yellow |
| Thickness: | 13mm |

