All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ weather resistant running track ] match 269 Products.
IAAF Running Track flooring Sports Playground Surfacing EPDM Rubber Granules
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Orange, Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
| Standard Sizes:: | 0.5mm-5.0mm, 1-4mm, 2-4mm, 3-5mm, 2-4mm , Customized |
Anti UV PU Running Track Recycled SBR Rubber Wear Resistance Runway Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Eco Friendly Synthetic Sports Flooring 1.12Mpa Public Running Track
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Thickness:: | 13mm Or Customized |
400m PU Running Track 1.12Mpa Full PU Sandwich Systems Runway Flooring
| Color: | Red,blue,yellow,green,can Customized |
|---|---|
| Anti-Slide Value:: | >56 |
| Tensile Elongation: | >46% |
UV Resistant Athletic Running Tracks Polyurethane Shock Absorbing
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Artificial Grass Infilling IAAF Running Track Epdm Rubber Granules Green Color
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Customize |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
Stadium Synthetic PU Running Track 0.4Mpa Wear Resistance With IAAF Certificate
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Outdoor Stadium Running Track , ISO9001 EPDM Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Sports Center RoHS Rubber Running Tracks , IAAF EPDM Jogging Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
1.5mm Color Decoration EPDM Rubber Granules Crumb For Running Track
| Product Name: | EPDM,EPDM Rubber, EPDM Granules |
|---|---|
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
| Application: | Sports Playground, Running Track, Artificial Turf Infilling |

