All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ weather resistant running track ] match 269 Products.
Non Toxic EPDM Rubber Flooring
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Colorful Playground Walk Path EPDM Rubber Flooring High Elasticity
| Product Name:: | EPDM Flooring, EPDM Rubber Flooring, EPDM Granules Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | EPDM Mix With PU Binder And Pave On Ground |
| Application:: | Jogging Track, Fitness Field, Exercise Field, Sports And Play Ground |
3.1mpa silicon PU Tennis Court Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Warranty: | 5 Years |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
Red Laminated Moving EPDM Rubber Flooring Waterproof Soundproof Anti Slide
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Schoo Track And Gymnasiums |
| Compression Recovery Rate: | 98.3 |
Soundproof EPDM Rubber Flooring, Indoor Playground Flooring
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
Granules EPDM Rubber Flooring , IAAF Wet Pour Rubber Flooring
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Blue Outdoor Playground Rubber Mats Wet Pour EPDM Granules
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
2.0Mpa Rubber Tiles Outdoor Playground Anti Slip ISO14001
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
6mm 3.0mpa Tensile Strength Silicon PU Tennis Court Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
Playground Basketball Court Game Competition SPU Flooring
| Function:: | Beautiful Decoration, Soundproof, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Vairoud Sports Court, Sports Playground, Sports Game |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, All Weather |

