All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ weather resistant running track ] match 269 Products.
3mm Epoxy Carport Floor Polyurea Coating Abrasion Resistant
| Material:: | Epoxy Polyurea |
|---|---|
| Service Life:: | 10 Years |
| Main Raw Material:: | Epoxy Material |
Play Park Rubber Flooring Ozone Resistant Anti UV
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
Seamless Car Park Epoxy Flooring , Water Resistance Black Epoxy Garage Floor
| Material:: | Epoxy Polyurea |
|---|---|
| Service Life:: | 5 Years |
| Trademark:: | CN Sports |
Blue SPU Flooring , 2.3mm Indoor Basketball Court Flooring
| Function:: | Beautiful Decoration, Soundproof, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Vairoud Sports Court, Sports Playground, Sports Game |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, All Weather |
All Weather SPU Flooring , Waterproof Synthetic Basketball Court Flooring
| Function:: | Safe Protect, Beautiful Decorate |
|---|---|
| Application:: | Sports Game, Basketball Court, Tennis Court |
| Feature:: | All Weather, Anti-UV, Environmental Friendly |
RoHS Outdoor Sports Court Flooring Water Resistant Non Toxic Tennis Court Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
CN-S02 High Adhesion and Weatherability SPU Tennis Court System and Protect The Athletes' Joints Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
Wateproof and Soundproof and Scratch Resistant Silicon Polyurea Tennis Court Floorig for Schools
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
|---|---|
| Materials: | Silicon Polyurea |
| Color: | Red Or You Can Customize |
Blue Synthetic Tennis Court Acrylic Surface Wear Resistance
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
TB-205T Resistant Layer SPU Tennis Sports Flooring for Schools
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 5 Years |

