All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ weather resistant running track ] match 269 Products.
Non Toxic Car Parking Flooring Tiles Scratch Resistant
| Material:: | Epoxy Polyurea |
|---|---|
| Service Life:: | 8 Years |
| Main Raw Material:: | Epoxy |
EPDM PU Binder SBR Binder Crumb Rubber Polyurethane Binder
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
3mm Colored Rubber Granules Safety Protection High Elasticity
| Color: | Blue, Sky Blue |
|---|---|
| Function: | Safety Protection, Cushion Resilient |
| Product Name: | EPDM Granules, EPDM Rubber |
Transparent Crumb Rubber Polyurethane Binder One Component PU Binder
| Product Name:: | PU Adhesive, Polyurethane Binder, PU Glue |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM |
| Application:: | PU Binder For Running Track And Playground Flooring |
Green Polyurethane Binder Rubber Granules Anti UV For Playground
| Color: | Red,Green,Blue, And So On, Can Check Colour Chart |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,2-4mm,customized |
| Function: | Flooring Decoration, Safety Protection |
0.5mm EPDM Rubber Granules For Playground Safety Protection
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc,can Customize |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,0.5-2.5mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection, Anti Slip |
Children Playground EPDM Crumb Rubber Anti UV Ecolastic
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,0.5-2.5mm,1-3mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
Various Colours Color Lasting Epdm Rubber Granules Anti UV
| Color:: | Various Bright Colors For Chose, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Function:: | Safety Protection, Noise Reduction, Color Decoration, |
3mm Anti UV EPDM Rubber Granules For Artificial Turf Yellow Red Blue
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc,can Customize |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,0.5-2.5mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection, Anti Slip |
EPDM Polyurethane Glue PU Adhesive Crumb Rubber Polyurethane Binder
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |

