All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ weather resistant running track ] match 269 Products.
Playground Crumb Rubber Polyurethane Binder Colorless PU Binder For Rubber Tiles
| Product Name:: | Factory Directly Supply PU Binder |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM For Playground Or Running Track Flooring Surfacing |
| Raw Materials:: | MDI, Polyether, Etc |
4mm Non Toxic EPDM Rubber Granules Wet Pour In Place
| Product Name:: | EPDM Granule, EPDM Rubber Granule, EPDM Particle,etc |
|---|---|
| Application:: | Playground, Sports Field, Running Track, Artificial Turf Infilling |
| Certificates:: | RoHS,,CE ISO9001 And ISO14001,SGS, Etc |
3mm EPDM Rubber Granules Fitness Playground Flooring Anti Slip
| Color:: | Various Bright Colors For Choose |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM=1kg :5.5kg Or 1kg :6kg |
IAAF Level Anti UV High Quality EPDM Rubber Granules for Playground Flooring
| Color:: | Red, Blue, Green, Various Colors |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-3m, 2-4mm, Or As Per Requst |
Playing Field Wet Pour Rubber Granules Resilient Surfacing Material
| Color:: | Red, Blue, Organge, Gren, Various Colors |
|---|---|
| Function:: | Color Decoration, Safety Protect |
| Standard Sizes:: | 0.5mm-5.0mm, 1-4mm, 0.5-1mm.1-2mm.2-4mm.3-5mm, 0.5-1mm 1-2mm 2-4mm 3-5mm, Customized |
Anti UV Color Lasting EPDM Rubber Granules
| Color:: | Blue, Red,Yellow, Purple, Green, Various Bright Colors |
|---|---|
| Material:: | Ethylene-propylene- Diene-terpolymer Rubber |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-2.5mm, 1-3mm. 2-4mm, Per Request |
Children Playground Flooring EPDM Rubber Granules Bright Color
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Customize |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
Solvent Crumb Rubber Polyurethane Binder Environmental Protection
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Tensile Elongation:: | 103.6% |
Liquid Crumb Rubber Polyurethane Binder EPDM Granules Playground Flooring
| Material Structure:: | 200kg/Barrel / 250kg/Barrel |
|---|---|
| The Springback Value:: | 26mm |
| Application:: | Commercial Residential Building |
EPDM Rubber Granules Flooring Exercise Area Amusement Park
| Material:: | EPDM Granules, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Size:: | 1-4mm, Or Per Request |

