All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ weather resistant running track ] match 269 Products.
Anti UV Colorful Rubber Pellets For Playground 1.5mm EPDM Rubber Flooring
| Color:: | Various Bright Colors |
|---|---|
| Standard Sizes:: | 0.5 - 1.5 Mm, 1.0 - 2.0 Mm, 1.0 - 2.5 Mm, 1.0 - 4.0 Mm, 1.0 - 3.5 Mm |
| Soluble Heavy Metal: | No Check Out |
Indoor Easy Construction Non Toxic Polyurea Flooring For Car Park
| Material: | Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Wearability(750g/500r)/g,≤: | 0.03 |
Safe And Comfort Sport Flooring For Tennis Court Coating With ITf Certificate
| Materials: | SPU Acrylic |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Thickness: | 3-10mm |
Green Tennis Court Acrylic Surface
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Rubber Acrylic Tennis Court Flooring Cushion Rebound
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
Tennis Court Synthetic Sports Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
ISO14001 Rubber Outdoor Basketball Court Flooring No Bubble
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
3mm Acrylic Outdoor Volleyball Court Flooring Silicone PU Cushion
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857% |
| Rebound Value:: | 88% |
Fireproof 6mm Silicon Polyurea Tennis Court Flooring ,Not Fade and Durable
| Color: | Blue Or You Can Customize |
|---|---|
| Warranty: | 8-10years |
| Function: | Anti-silide And High Rebound And Waterproof And Anti-UV |
Both Cement and Asphalt base Silicon Polyurea Materials Tennis Court Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
| Water Permeability: | 0mm/min |

