All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ weather resistant running track ] match 269 Products.
UV Resistance PU Running Track Silicon Polyurea Rubber Athletic Synthetic Track
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Materials: | Silicon Polyurea |
| Thickness: | 13mm Or You Can Customize |
Red Strong Weatherability PU Runway Flooring Strong Wear Resistant
| Color: | Red ,green |
|---|---|
| Application: | Non Professionaltraining Track,gymnasiums,school Track,sports Track |
| Feature: | High Shhock Absorption ,easy Cleaning And Maintenance And Elastic Stability |
Polyurethane Rubber Athletic Track Anti UV Environmental Friendly
| Thickness: | 14mm |
|---|---|
| Shock Absorption: | >35% |
| Friction Factor: | 0.56 |
Polyurethane Rubber Athletic Track Anti UV Environmental Friendly
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
EPDM Rubber Weatherability Running Track Granules Anti UV Resistant
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc,can Customize |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-4mm,0.5-2.5mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
Anti UV Rubber Athletic Track
| Game:: | Athletic Running Track Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Customized Thickness |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
EPDM PU Binder Crumb Rubber Polyurethane Adhesive UV Resistant
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
Non Fading EPDM Rubber Granules Jogging Track Colored EPDM
| Color: | Red,Green,Blue, And So On, Can Check Colour Chart |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,2-4mm,customized |
| Function: | Flooring Decoration, Safety Protection |
Runway Community Epdm Rubber Flooring Anti Erosion Alkali Resistant
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Customize |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
Environmental Friendly Synthetic Athletic Track IAAF Cerrified
| Application: | Athletic Running Track, Track And Sports Field |
|---|---|
| Color: | Red, Blue, Green, Etc |
| Usage: | Indoor And Outdoor |

