All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ weather resistant running track ] match 269 Products.
Easy Construction PU Running Track Anti UV Meet Iaaf Standards
| Color: | Red/green/yellow/blue |
|---|---|
| Material: | Polyurethane |
| Thickness: | 13mm |
13mm Rubber Running Track , Non Toxic Red Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Outdoor SPU Rubber Running Track IAAF Certified
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption: | 35.2 |
| Vertical Deformation,mm: | 0.8 |
Strong Wearresistance Weatherability PU Runway Flooring 13mm
| Material: | PU |
|---|---|
| Environmental: | No Smell, Non-Toxic |
| Tensile Strength,MPa: | 0.8 |
Soundproof Anti UV Synthetic Jogging Track Rubber Flooring Running Track
| Game:: | Athletic Running Track Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
No Fading Race Track Flooring Environmental Protection
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Vertical Deformation:: | 1.48 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Synthetic Polyurethane Running Athletic Tracks For Playground
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
IAAF Certified Sandwich Type PU Running Track Synthetic Rubber Material
| Anti-Slide Value:: | 56 |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Wear Resistant PU Running Track High Shock Absorption Runway Flooring
| Color: | Red ,green |
|---|---|
| Application: | Non Professionaltraining Track,gymnasiums,school Track,sports Track |
| Feature: | High Shhock Absorption ,easy Cleaning And Maintenance And Elastic Stability |
Spraying Coating Rubber Athletic Track 13mm Thickness For Schools
| Color: | Red,Green Or Blue |
|---|---|
| Materials: | Silicon Polyurea |
| Thickness: | 13mm Or You Can Customize |

