All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ spu acrylic sports flooring ] match 308 Products.
3mm Acrylic Outdoor Volleyball Court Flooring Silicone PU Cushion
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857% |
| Rebound Value:: | 88% |
8mm Painting SPU Flooring All Weather Outdoor Synthetic Basketball Court
| Function:: | Safe Protection, Color Decoration |
|---|---|
| Application:: | Game Court, Sport Playground |
| Feature:: | Environmental Friendly, All Weather Use |
Blue SPU Flooring , 2.3mm Indoor Basketball Court Flooring
| Function:: | Beautiful Decoration, Soundproof, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Vairoud Sports Court, Sports Playground, Sports Game |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, All Weather |
Outdoor SPU Rubber Running Track IAAF Certified
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption: | 35.2 |
| Vertical Deformation,mm: | 0.8 |
Indoor Outdoor Wooden Texture SPU Basketball Court Surfaces Non Toxic Eco Friendly
| Shock Absorption Rate: | 21% |
|---|---|
| The Springback Value: | 30% |
| Sliding Friction Coefficient: | 0.53 |
Blue Tennis Court Flooring Abrasion Resistant Shock Absorption
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Specification:: | Weight Of Each Barrel: 30kg/barrel |
| Shock Absorption Rate:: | 30 |
No Peeling Outdoor Tennis Court Flooring Silicon Polyurethane
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Specification:: | Weight Of Each Barrel: 30kg/barrel |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
ITF Indoor Tennis Court Flooring , Green Tennis Court Synthetic Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
Blue Synthetic Tennis Court Acrylic Surface Wear Resistance
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Liquid Coating SPU Flooring , Synthetic Indoor Rubber Basketball Court
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
|---|---|
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free |

