All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ spu acrylic sports flooring ] match 308 Products.
Durable Acrylic Spu Tennis Court For Sports Hall, Gym Flooring
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/blue/gray |
| Value Of Rebound: | 88% |
Iaaf Approved Athletic SPU Runway Flooring From Professional Manufacturer
| Color: | Red/green/blue |
|---|---|
| Anti-Slide Value: | 56 (Bpn 20) |
| Hardness(Shore A),20℃: | 47 |
Iaaf Certificate International Standard SPU Runway Flooring Professional
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue |
| Thickness: | 13mm |
Outstanding School Yard Basketball Courts Rebounce SPU Cushion Skid Resistant
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/blue/gray |
| Thickness: | 3mm-10mm |
Waterproof Wooden Texture Silicon PU Outdoor Basketball Court Flooring
| Thickness: | 3mm-10mm |
|---|---|
| Color: | Wood Texture |
| Material: | Polyurethane |
ITF Resilient Tennis Court Flooring With Buffering Cushion Layer And Acrylic Topcoat Layer
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Thickness: | 3mm-10mm |
Light Blue Acrylic Cushion Tennis Court Non Toxic High Adhesion Weatherability
| Elongation At Break,%: | 850 |
|---|---|
| Tensile Strength,mpa: | 1.9 |
| Wearability: | 0.03 |
Customized SPU Synthetic Running Track Wear Resistant 13mm Thickness
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/blue |
| Thickness: | 13mm |
Acrylic Cushion Silicon PU Tennis Flooring With 73 Slide Friction
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red Or You Can Customize |
Scientific Structure Effectively Avoid Sports Injuries Basketball Court With Iaaf Certificate
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 3mm-10mm |
| The Springback Value: | 30% |

