All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ spu acrylic sports flooring ] match 308 Products.
CN-S01 Tensile Elongation 95% Silicon PU Basketball Flooring Non Toxic
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5years |
Silicon PU Tennis Court Flooring Soundproof with 2.7mpa Tensile Strength
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 5years |
Self Knot Pattern SPU Runway Flooring Waterproof High Rebound Soundproof
| Color: | Red |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption,%: | 35.1 |
Waterproof SPU Runway Flooring Weather Resistant 13mm
| Color: | Red,Green,blue |
|---|---|
| Application: | Gymnasiums,school Stadiums |
| Function: | Anti-slide ,waterproof,high Rebound And Anti-spikes |
Buffering 1.12MPa Tennis Court Flooring Silicon Polyurethane
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| The Tensile Strength:: | 1.12MPa |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
Resilient Rubber Sport Court Flooring With Buffering Cushion And Acrylic Topcoat Layer
| Material: | SPU Acrylic |
|---|---|
| Color: | Green/red/blue/gray/purple |
| Thickness: | 3mm-10mm |
Silicon PU Tennis Sports Flooring Suitable for Outdoor
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Impact Absorption: | 9% |
| Slid Friction: | 68% |
CN-S02 Silicon PU Tennis Court Flooring with 0mm/Min Water Permeability
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
Sports Center RoHS Rubber Running Tracks , IAAF EPDM Jogging Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Waterproof Coating Acrylic Paint SPU Flooring For Professional Tennis Court
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Value Of Rebound: | 88% |

