All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ polyurethane outdoor artificial running track ] match 161 Products.
Sky Blue Color Wear Resistance Sandwich Running Track Athletics Running Track
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
13mm Sandwich Athletic Running Track Waterproof Soundproof Anti Slip
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
Blue Spraycoating Type Rubber Running Track Anti-UV Non-Toxic With IAAF Certificate
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Type: | Spraycoating |
Soundproof SPU Flooring For Sandwich Running Track Flooring Material
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
Red Synthetic Rubber Running Track
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
SBR Synthetic Rubber Running Track Environmental Friendly
| Game:: | Sports And Playround, Athletic Running |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
High UV Resistance PU Running Track Anti Spike
| Shock Absorption: | >35 |
|---|---|
| Pattern:: | Spraying Coating |
| Tensile Strength: | >0.8Mpa |
Spraycoating Surface Synthetic Rubber Flooring All Weather running track
| Color:: | Red, Blue,Yellow,Green |
|---|---|
| Pattern:: | Spraycoating Surface, Broadcasting Surface |
| Thickness:: | 13mm |
Elasticity PU Running Track Anti Skidding Comfortable 13mm
| Material: | PU |
|---|---|
| Thicknesss: | 13mm |
| Environmental Protection Level: | E1 |
13mm Laaf Synthetic PU Running Track Shock Absorption Anti Slide
| Material: | PU |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Color: | Red/Green/Blue/yellow |

