All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ polyurethane outdoor artificial running track ] match 161 Products.
Silicon Polyurethane Sport Court Flooring IAAF Shock Absorption
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
| Impact Absorption:: | 9% |
Iaaf Approved Athletic SPU Runway Flooring From Professional Manufacturer
| Color: | Red/green/blue |
|---|---|
| Anti-Slide Value: | 56 (Bpn 20) |
| Hardness(Shore A),20℃: | 47 |
Outdoor SPU Rubber Basketball Court Flooring No Pollution
| Color:: | Red, Blue, Grey, Yellow And Customized |
|---|---|
| Anti-slide Value(BPN 20ºC):: | 56 |
| Material:: | Silicon Polyurethane |
Acrylic Green Basketball Court Surfaces Outdoor Waterproof
| Game:: | Basketball, Badminton, Table Tennis, Etc |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |
6mm Thick SPU Flooring Green Outdoor Basketball Court Tiles tennis court
| Material: | Silicon PU |
|---|---|
| Structure:: | Primer, Cushion Layer, Strengthen Layer, Topcoat Layer |
| Thickness:: | 3-10mm Etc, Can Customize |
Anti Slip Elastic SPU Flooring Blue Outdoor Basketball Court Flooring
| Material: | Silicon PU |
|---|---|
| Thickness:: | 3-8mm Etc, Can Customize |
| Color:: | Red, Green, Blue, Grey, Can Customize |
Soundproof PU Sports Flooring High Impact Absorption All Weather
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
ISO Synthetic Basketball Court Flooring Shock Absorbing
| Game:: | Basketball, Badminton, Table Tennis, Etc |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |
Green Tennis Court Acrylic Surface
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
SPU Backyard Basketball Court Flooring Shock Absorption
| Game:: | Basketball, Volleyball, Badminton, Tennis, Etc |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |

