All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ polyurethane outdoor artificial running track ] match 161 Products.
Rubber Acrylic Tennis Court Flooring Cushion Rebound
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
0.52 Sliding Friction Coefficient Silicon PU Sports Flooring 156 Tensile Elongation
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red Or You Can Customize |
158 Tensile Elongation Silicon Pu Sports Flooring High Rebound Resilient
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red Or You Can Customize |
ITF Certification Outdoor / Indoor Spu Flooring Durable For Tennis Court
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/blue/green/gray |
| Thickness: | 3mm-10mm |
Shock Absorption SPU Wooden Texture Basketball Court Surfaces for Indoor Outdoor
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 3mm-10mm |
| Shock Absorption Rate: | 21% |
Non Toxic Spu Wooden Texture Basketball Court Flooring For Outdoor And Indoor
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Wooden Texture |
| Thickness: | 3mm-10mm |
Outdoor Sports Court Rubber Badminton Basketball court SPU Sports Flooring
| Color: | Red/Green/Blue/Yellow,can Customize |
|---|---|
| Material: | Silicion Polyurethane |
| Package: | Barrels And Pallets |
Rubber Synthetic Basketball Court Flooring IAAF Anti Slip
| Application:: | Sports Court, Playground, Sporting And Competion Field |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Safety Protection, Etc |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free |
IAAF Synthetic Basketball Court Flooring
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
|---|---|
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free |
Outdoor Rebound to Normal and Anti-Seepage SPU Basketball Court Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Warranty: | 8-10years |
| Color: | Red Or You Can Customize |

