All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ polyurethane athletic running tracks ] match 180 Products.
SPU Rubber Runway Flooring Efficient Buffer Rebound And Durable Performance
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption: | 35.2 |
| Vertical Deformation,mm: | 0.8 |
Soundproof PU Sports Flooring High Impact Absorption All Weather
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Acrylic Green Basketball Court Surfaces Outdoor Waterproof
| Game:: | Basketball, Badminton, Table Tennis, Etc |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |
3.5Mpa Indoor Sport Court Flooring Basketball Court Anti Slip Flooring
| Ball Game:: | Basketball, And Multi Sports Flooring |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Safety Protection, Etc |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free |
Athletic Court Silicon PU Sports Flooring For Basketball Court And Tennis Court
| Color: | Red/Green/Blue/Yellow,can Customize |
|---|---|
| Material: | Silicion Polyurethane |
| Package: | Barrels And Pallets |
4mm Non Toxic EPDM Rubber Granules Wet Pour In Place
| Product Name:: | EPDM Granule, EPDM Rubber Granule, EPDM Particle,etc |
|---|---|
| Application:: | Playground, Sports Field, Running Track, Artificial Turf Infilling |
| Certificates:: | RoHS,,CE ISO9001 And ISO14001,SGS, Etc |
UV Resistant EPDM Rubber Flooring 2mm Child Safe Outdoor Flooring
| Product Name:: | EPDM Flooring,EPDM Rubber Flooring,playground Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | PU Binder And EPDM Pour In Place |
| Application:: | Rubber Playground, Running Track, Jogging Track |
Silicon Polyrethane Tennis Court Flooring Cushion Elastic
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
RoHS Outdoor Sports Court Flooring Water Resistant Non Toxic Tennis Court Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Tennis Court Synthetic Sports Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |

