All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ non toxic epdm rubber flooring ] match 120 Products.
Non Fading EPDM Rubber Granules Jogging Track Colored EPDM
| Color: | Red,Green,Blue, And So On, Can Check Colour Chart |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,2-4mm,customized |
| Function: | Flooring Decoration, Safety Protection |
Granules EPDM Rubber Flooring , IAAF Wet Pour Rubber Flooring
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Eco Friendly And Uv Resistant EPDM Rubber Flooring For School Kids Playground
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
Jogging Track EPDM Rubber Flooring , RoHS Outdoor Rubber Flooring Playground
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 10%, 12%, 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Outdoor Professional EPDM Rubber Flooring For Fitness / Exercise Playground
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
Non Toxic And Harmless Laminated Moving Flooring For Playground / Kindergarten
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Color: | Red/Green/Blue/yellow |
| Hardness: | 47 |
SPU Rubber Running Track Non Toxic 13mm Thickness
| Thickness: | 13 |
|---|---|
| Shock Absorption,%: | 35.6 |
| Vertical Deformation,mm: | 0.8mm |
Non Toxic Rubber Gym Mats , Fireproof Gym Rubber Flooring Rolls
| Color:: | Customized Colors |
|---|---|
| LOGO:: | Customized Logo Availale |
| Product Name :: | Non-Toxic Gym Rubber Flooring Rolls / Rubber Tiles / Rubber Gym Mats |
RoHS Rubber Gym Mats , Waterproof Gym Rubber Floor Mats
| Color:: | Customized Colors |
|---|---|
| LOGO:: | Customized Logo Availale |
| Product Name :: | Non-Toxic Gym Rubber Flooring Rolls / Rubber Tiles / Rubber Gym Mats |
3mm EPDM Rubber Granules Fitness Playground Flooring Anti Slip
| Color:: | Various Bright Colors For Choose |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM=1kg :5.5kg Or 1kg :6kg |

