All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm children playground rubber flooring ] match 96 Products.
4mm Non Toxic EPDM Rubber Granules Wet Pour In Place
| Product Name:: | EPDM Granule, EPDM Rubber Granule, EPDM Particle,etc |
|---|---|
| Application:: | Playground, Sports Field, Running Track, Artificial Turf Infilling |
| Certificates:: | RoHS,,CE ISO9001 And ISO14001,SGS, Etc |
4mm Cushion Resilient EPDM Rubber Granules Pellets For Running Track
| Color: | Blue, Sky Blue |
|---|---|
| Function: | Safety Protection, Cushion Resilient |
| Product Name: | EPDM Granules, EPDM Rubber |
EPDM Rubber Granules Flooring Exercise Area Amusement Park
| Material:: | EPDM Granules, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Size:: | 1-4mm, Or Per Request |
Purple Rubber Granules For Artificial Turf Acid Alkali Resistance
| Material:: | Ethylene-propylene- Diene-terpolymer Rubber |
|---|---|
| Color:: | Red, Green, Yellow, Blue, Orange, Purple, Etc |
| Standard Sizes:: | 0.5 - 2.0mm, 0.5-2.5mm |
EPDM Rubber Weatherability Running Track Granules Alkali Resistant
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc,can Customize |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-4mm,0.5-2.5mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
Kids Playground Outdoor Playground Mats ISO14001 Non Toxic
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU:EPDM = 1kg:5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
2.5mm EPDM Rubber Granules Sport Flooring Court Aging Resistance
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Red Anti UV EPDM Sports Flooring Walk Path EPDM Rubber Mat
| Product Name:: | Rubber EPDM Flooring, EPDM Granules Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | EPDM Mix With PU |
| Application:: | Jogging Track, Walk Path, Fitness Field, Exercise Field, Sports And Play Ground |
Running Track Artificial Turf Infilling Epdm Rubber Granules IAAF FIFA Certified
| Color:: | Various Bright Colors, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |
Various Colours Color Lasting Epdm Rubber Granules Anti UV
| Color:: | Various Bright Colors For Chose, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Function:: | Safety Protection, Noise Reduction, Color Decoration, |

