All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm children playground rubber flooring ] match 96 Products.
Gymnasiums Synthetic SPU Running Flooring Ordorless Anti UV
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Material: | Silicon Polyurea |
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
EPDM Rubber Weatherability Running Track Granules Anti UV Resistant
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc,can Customize |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-4mm,0.5-2.5mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
Waterproof 400m Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Anti Slip PU Running Track , 0.4Mpa Synthetic Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
13mm PU Running Track , Full PUR System Tartan Running Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Thickness Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
High UV Resistance PU Running Track Anti Spike
| Shock Absorption: | >35 |
|---|---|
| Pattern:: | Spraying Coating |
| Tensile Strength: | >0.8Mpa |

