All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm children playground rubber flooring ] match 96 Products.
Green Polyurethane Binder Rubber Granules Anti UV For Playground
| Color: | Red,Green,Blue, And So On, Can Check Colour Chart |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,2-4mm,customized |
| Function: | Flooring Decoration, Safety Protection |
1.5mm Playground EPDM Rubber Granules Crumb Recycled running track
| Color: | Red,Green,Blue, And So On, Can Check Colour Chart |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,2-4mm,customized |
| Function: | Flooring Decoration, Safety Protection |
2.0Mpa Rubber Tiles Outdoor Playground Anti Slip ISO14001
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Playground Crumb Rubber Polyurethane Binder Colorless PU Binder For Rubber Tiles
| Product Name:: | Factory Directly Supply PU Binder |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM For Playground Or Running Track Flooring Surfacing |
| Raw Materials:: | MDI, Polyether, Etc |
Non Fading EPDM Seamless Flooring Kids EPDM Rubber Playground Surface
| Product Name:: | EPDM Flooring, EPDM Rubber Flooring, Rubber EPDM Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | EPDM Mixing With PU Binder And Paving |
| Application:: | Walk Path, Children Playground, Sports Field, Fitness Field, Exercise Field |
IAAF Level Anti UV High Quality EPDM Rubber Granules for Playground Flooring
| Color:: | Red, Blue, Green, Various Colors |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-3m, 2-4mm, Or As Per Requst |
Wet Pour EPDM Rubber Gym Flooring Blue Rubber Granules
| Product Name:: | EPDM Flooring,EPDM Rubber Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | PU Binder: EPDM=1:6 |
| Usage:: | Exercise Field, Playground, Sports Field, Fitness Field |
IAAF Green EPDM Rubber Crumb For Athletic Running Track
| Color:: | Red, Green, Blue, Various Bright Colors For Choose |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM=1kg :5.5kg Or 1kg :6kg |
4mm Outdoor Recycled Rubber Granules Wear Resistance
| Color:: | Red, Blue, Various Colors |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| Standard Sizes:: | 1-4mm, Or As Per Requst |
Running Track Crumb Rubber Polyurethane Binder Polyether MDI
| Product Name:: | PU Adhesive, Polyurethane Binder, PU Glue |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM |
| Application:: | PU Binder For Running Track And Playground Flooring |

