All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm children playground rubber flooring ] match 96 Products.
SCHOOL BACKYARD RUBBER FLOORING , YELLOW EPDM GRANULES FLOORING
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
UV Resistance Color Lasting EPDM Rubber Flooring ITF EPDM Floor Tiles
| Product Name:: | Rubber EPDM Flooring, EPDM Granules Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | EPDM Mix With PU |
| Application:: | Jogging Track, Walk Path, Fitness Field, Exercise Field, Sports And Play Ground |
Red EPDM Rubber Flooring Jogging Track Surface UV Resistant
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Moving Laminated EPDM RUbber Flooring Environmental Protection Harmless
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Application: | School Track Or Park |
| Compreesion Recovery Rate: | 98.1 |
Red Laminated Moving EPDM Rubber Flooring Waterproof Soundproof Anti Slide
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Schoo Track And Gymnasiums |
| Compression Recovery Rate: | 98.3 |
EPDM UV Resistant Rubber Can Be Used In Playgrounds/Parks/Amusement Parks
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5% |
| The Springback Value: | 26mm |
3mm EPDM Rubber Granules Fitness Playground Flooring Anti Slip
| Color:: | Various Bright Colors For Choose |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM=1kg :5.5kg Or 1kg :6kg |
IAAF EPDM Rubber Granules , Children Playground Artificial Grass Rubber Granules
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Product Name:: | EPDM Granules For Artificial Grass Children Playground Filler EPDM Rubber Granules |
Anti UV Color Lasting EPDM Rubber Granules
| Color:: | Blue, Red,Yellow, Purple, Green, Various Bright Colors |
|---|---|
| Material:: | Ethylene-propylene- Diene-terpolymer Rubber |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-2.5mm, 1-3mm. 2-4mm, Per Request |
3mm Colored Rubber Granules Safety Protection High Elasticity
| Color: | Blue, Sky Blue |
|---|---|
| Function: | Safety Protection, Cushion Resilient |
| Product Name: | EPDM Granules, EPDM Rubber |

