All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ epdm children playground rubber flooring ] match 96 Products.
Wet Pour With PU binder Red Color EPDM Rubber Granules
| Material:: | EPDM Rubber |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Running Track and Playground Epdm Rubber Granules Sky Blue Color
| Color:: | Various Bright Colors, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |
Artificial Grass Synthetic Turf Infilling Epdm Rubber Granules Non Toxic
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Etc, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-4mm, 0.5-2.5mm, 2-4mm, Customized |
CN-S06 Green Moving Laminated Floor Non Toxic High Resilient
| Color: | Red Green Or You Can Customize |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5 |
| The Springback Value: | 26 |
High Rebound Not Fade Moving Epdm Laminated Floor Anti UV High Resilient
| Color: | Green And Blue |
|---|---|
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums And Park |
| Compression Recovery Rate: | 98.2 |
Moving EPDM Flooring Colloidal Particles Single Component Glue Mixing Paving
| Color: | Red Green Or Customize |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.4 |
| The Springback Value: | 25mm |
Anti UV Colorful Rubber Pellets For Playground 1.5mm EPDM Rubber Flooring
| Color:: | Various Bright Colors |
|---|---|
| Standard Sizes:: | 0.5 - 1.5 Mm, 1.0 - 2.0 Mm, 1.0 - 2.5 Mm, 1.0 - 4.0 Mm, 1.0 - 3.5 Mm |
| Soluble Heavy Metal: | No Check Out |
0.5mm EPDM Rubber Granules For Playground Safety Protection
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc,can Customize |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,0.5-2.5mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection, Anti Slip |
Wet Pour Crumb Rubber Polyurethane Binder Transparent EPDM Binder
| Product Name:: | PU Glue, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Running Track Surfacing,Sports Flooring Coating, Playground Flooring |
| Type:: | One Component PU |
Non Fading EPDM Rubber Granules Jogging Track Colored EPDM
| Color: | Red,Green,Blue, And So On, Can Check Colour Chart |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-3mm,2-4mm,customized |
| Function: | Flooring Decoration, Safety Protection |

