All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ athletic pu running track ] match 197 Products.
All Weather Silicone Polyurethane Running Track With Good Appearance
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Vertical Deformation: | 1.48 |
13mm Outdoor Anti Slip SPU Running Track With Iaaf
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Color: | Red/green/blue |
Full Pu Style High Rebound Rubber Running Track Waterproof For Schools
| Color: | Red |
|---|---|
| Warranty: | 8-10 Years |
| Vertical Deformation: | 1.37mm |
School Environmental SPU Running Track / Runway Flooring
| Material: | SPU |
|---|---|
| Color: | Green/blue/red |
| Durable Years: | Over Ten Years |
Full Pur Self Knot Spu Rubber Running Track Non Toxic For Indoor Outdoor
| Material: | SPU |
|---|---|
| Usage: | Indoor/outdoor |
| Feature: | Environmental Friendly |
Strong Wearresistance Weatherability PU Runway Flooring 13mm
| Material: | PU |
|---|---|
| Environmental: | No Smell, Non-Toxic |
| Tensile Strength,MPa: | 0.8 |
Waterproof Crumb Rubber Polyurethane Binder For Running Track
| Bounding Function: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology: | Water Emulsion |
| Application: | Playground,school,commercial Residential Building |
Outdoor SPU Rubber Running Track IAAF Certified
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption: | 35.2 |
| Vertical Deformation,mm: | 0.8 |
Polyurethane Rubber Athletic Track Anti UV Environmental Friendly
| Thickness: | 14mm |
|---|---|
| Shock Absorption: | >35% |
| Friction Factor: | 0.56 |
Full PUR Outdoor Athletic Rubber Running Track IAAF Certificate All-Weather
| Thickness:: | 13mm, Or Customize Per Request |
|---|---|
| Color: | Red,green,blue,Customized,Red Or Customized |
| Feature:: | UV Resistant, Anti-skidding, Shock Absorption |

