All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ athletic pu running track ] match 197 Products.
IAAF Running Track flooring Sports Playground Surfacing EPDM Rubber Granules
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Orange, Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
| Standard Sizes:: | 0.5mm-5.0mm, 1-4mm, 2-4mm, 3-5mm, 2-4mm , Customized |
Sandwich Silicon Polyurea Rubber Running Flooring Anti Slide Anti UV
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | School Track Stadiums And Gymnasiums |
| Shock Absorption: | 35.2 |
Red Rubber Running Track EPDM Granules For Playground
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Running Track and Playground Epdm Rubber Granules Sky Blue Color
| Color:: | Various Bright Colors, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |
Anti Spike High UV Resistance Rubber Running Track Wear Resistant
| Name: | Running Track |
|---|---|
| Thickness: | 13 |
| Shock Absorption: | 35.3 |
Spraycoating Surface Synthetic Rubber Flooring All Weather running track
| Color:: | Red, Blue,Yellow,Green |
|---|---|
| Pattern:: | Spraycoating Surface, Broadcasting Surface |
| Thickness:: | 13mm |
UV Resistance PU Running Track Silicon Polyurea Rubber Athletic Synthetic Track
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Materials: | Silicon Polyurea |
| Thickness: | 13mm Or You Can Customize |
High Slip Resistance Athletic Running Track Smooth Surface Rubber Running Track
| Color: | Red |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption: | High |
CE Polyurethane Running Track 13mm Synthetic Jogging Track Runway Flooring
| Game:: | Sports Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |
SPU Sports Flooring Weather Resistant Running Track 13mm Thickness
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Warranty: | 8-10 Years |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |

