All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ athletic pu running track ] match 197 Products.
EPDM PU Binder SBR Binder Crumb Rubber Polyurethane Binder
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
Playground Crumb Rubber Polyurethane Binder Colorless PU Binder For Rubber Tiles
| Product Name:: | Factory Directly Supply PU Binder |
|---|---|
| Bonding Function:: | Bonding With SBR Or EPDM For Playground Or Running Track Flooring Surfacing |
| Raw Materials:: | MDI, Polyether, Etc |
IAAF Synthetic Rubber Flooring Tough Elastic Buffer Layer
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
IAAF Green EPDM Rubber Crumb For Athletic Running Track
| Color:: | Red, Green, Blue, Various Bright Colors For Choose |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM=1kg :5.5kg Or 1kg :6kg |
Soundproof PU Sports Flooring High Impact Absorption All Weather
| Game:: | Sports Court |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Gymnasiums Synthetic SPU Running Flooring Ordorless Anti UV
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Material: | Silicon Polyurea |
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
CN-S05H 9mm Spikes Running PU Runway Flooring Anti Skiding
| Color: | Red,green Yellow,and Blue |
|---|---|
| Shock Absorption Rate: | 39.3 |
| Tensile Strength: | 0.62mpa |
5mm Thick Silicon PU Basketball Sports Court Athletic Flooring
| Material: | Silicon PU, Silicon Polyurethane, SPU Coating |
|---|---|
| Application: | Tennis, Basketball, Badminton, Volleyball, Etc |
| Structure:: | Primer, Cushion Layer, Strengthen Layer, Topcoat Layer |
Sandwich System Tartan Track Professional Outdoor Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Per Request |
|---|---|
| Feature:: | Anti-skidding |
| Colour: | Red,Green,Blue, Etc |
Wet Pour EPDM Crumb Flooring Rubber Polyurethane Binder PU Binder
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Application:: | Construction |

