All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ athletic pu running track ] match 197 Products.
13mm Iaaf Approved EPDM Rubber Granule Self Knot Mixed Type PU Runway Flooring
| Material: | Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/green/yellow/blue |
| Thickness: | 13mm |
Silicon PU Outdoor Athletic Flooring 95 Compression Recovery Rate For School
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |
Good Performance Silicon PU Tennis Court
| Materials: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Vertical Deformation: | 2.3mm |
Acrylic Cushion Silicon PU Tennis Flooring With 73 Slide Friction
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red Or You Can Customize |
Silicon PU Outdoor Athletic Flooring
| Ball Game:: | Basketball, And Multi Sports Flooring |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Safety Protection, Etc |
| Application:: | Sports Court, Playground, Sporting And Competion Field |
SPU Rubber Runway Flooring Efficient Buffer Rebound And Durable Performance
| Thickness: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption: | 35.2 |
| Vertical Deformation,mm: | 0.8 |
EPDM Polyurethane Glue PU Adhesive Crumb Rubber Polyurethane Binder
| Product Name:: | PU Binder, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Kids Playground Flooring, Running Track, Sports Flooring |
| Bonding Function:: | Strong Adhesion, Good Bonding |
Solvent Crumb Rubber Polyurethane Binder Environmental Protection
| Bonding Function:: | Structural Adhesive |
|---|---|
| Morphology:: | Water Emulsion |
| Tensile Elongation:: | 103.6% |
Acrylic Green Basketball Court Surfaces Outdoor Waterproof
| Game:: | Basketball, Badminton, Table Tennis, Etc |
|---|---|
| Function:: | Waterproof, Soundproof, Anti-slip, Etc |
| Application:: | Sports Court, Sports Playground |
CN-S01 Silicon PU Basketball Flooring with Good Vertical Deformation
| Material: | Silicon PU |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red, Green, Blue, Or You Can Customize |

