All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ rohs stadium running track ] match 210 Products.
ROHS Stadium Running Track Moderate Hardness Abrasion Resistance
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Tensile Strength ( MPa): | 1.12 |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Sports Center Synthetic Running Track Red Stadium Running Track
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or As Per Request |
| Installation Ways:: | Installation On Site With Machines And Tools |
RoHS PU Running Track Waterproof Synthetic Athletic Track Sandwich System
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Outdoor Stadium Running Track , ISO9001 EPDM Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
Anti UV Synthetic Running Track 13mm Spraycoat Surfacing runway flooring
| Game:: | Athletic Running Track, Athletic Runway |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |
RoHS PU Running Track , Waterproof Synthetic Athletic Track
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm, Or Per Request |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Sports Center RoHS Rubber Running Tracks , IAAF EPDM Jogging Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
RoHS High UV Resistance Rubber Running Track Non Toxic 13mm
| Color: | Red Or You Can Customize |
|---|---|
| Materials: | Silicon Polyurea |
| Function: | Anti-silide And High Rebound |
13mm EPDM Granules Sandwich PU Running Track For Gym And Stadium
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm International Standard Thickness, Or Customize |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Plastic 13mm Synthetic Running Track Weather Resistance sandwich system
| Game:: | Running Track, Runway, Jogging Track, Athletic Track |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm International Standard Thickness, Or Thickness Can Customize |
| Environmental Protection Level: | E1 |

