All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ rohs stadium running track ] match 210 Products.
EPDM Rubber Weatherability Running Track Granules Alkali Resistant
| Color: | Red,Green,Blue,Yellow,Purple,etc,can Customize |
|---|---|
| Standard Size: | 0.5-1.5mm,1-4mm,0.5-2.5mm,2-4mm,customized |
| Function: | Color Decoration,Safety Protection |
4mm Cushion Resilient EPDM Rubber Granules Pellets For Running Track
| Color: | Blue, Sky Blue |
|---|---|
| Function: | Safety Protection, Cushion Resilient |
| Product Name: | EPDM Granules, EPDM Rubber |
Waterproof Synthetic Running Track All Weather Anti UV Runway Flooring
| Game:: | Athletic Running Track Flooring |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Running Track Artificial Turf Infilling Epdm Rubber Granules IAAF FIFA Certified
| Color:: | Various Bright Colors, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |
ISO PU Running Track Anti UV Synthetic Jogging Track Sandwich System
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness:: | 13mm, Or Thickness As Per Request |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
CE PU Rubber Running Track Weather Resistance Sandwich System Running Track
| Thickness:: | 13mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
| Friction Factor:: | 0.56 |
IAAF Running Track flooring Sports Playground Surfacing EPDM Rubber Granules
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Orange, Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
| Standard Sizes:: | 0.5mm-5.0mm, 1-4mm, 2-4mm, 3-5mm, 2-4mm , Customized |
Artificial Grass Infilling IAAF Running Track Epdm Rubber Granules Green Color
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Customize |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
Tartan Athletic Running Track Epdm Rubber Granules Blue Color IAAF Certified
| Color:: | Various Bright Colors For Choose, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |

