All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ itf tennis court acrylic surface ] match 159 Products.
SPU Outside Basketball Court Flooring , IAAF Backyard Multi Sport Court
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| Thickness:: | 5mm |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
School 7mm Outdoor Multi Sport Court Anti Seepage Crack
| Game:: | Tennis Court |
|---|---|
| Thickness:: | 7mm |
| Shock Absorption Rate:: | >40% |
ISO14001 Rubber Outdoor Basketball Court Flooring No Bubble
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Qualified by ITF SPU Acrylic Tennis Court and No peeling Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor Svhool Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 8-10years |
5mm ITF Level1 Flame Retardancy and Soundproof School Tennis Court Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Blue Or You Can Customize |
| Warranty: | 8-10years |
0.035 Wearability Silicon PU Tennis Court Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
Both Cement and Asphalt base Silicon Polyurea Materials Tennis Court Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
| Water Permeability: | 0mm/min |
Wateproof and Soundproof and Scratch Resistant Silicon Polyurea Tennis Court Floorig for Schools
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums |
|---|---|
| Materials: | Silicon Polyurea |
| Color: | Red Or You Can Customize |
7mm Outdoor SPU and Environmental Protectin Tennis Court Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Color: | Red Or You Can Customize |
| Warranty: | 8-10years |
6mm 3.0mpa Tensile Strength Silicon PU Tennis Court Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5 Years |

