All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ itf tennis court acrylic surface ] match 159 Products.
22% The Springback Value Silicon PU Basketball Flooring
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red Or You Can Customize |
Level1 Flame Retardant Spu Flooring Anti Slide For Basketball
| The Springback Value,%: | 29 |
|---|---|
| Sliding Friction Coeffient: | 0.52 |
| Hardness,20℃: | 45 |
CN-S02 Silicon PU Flooring and Non-Toxic and High Rebound ,5 Impact Absorption
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Warranty: | 5years |
Anti UV SPU Flooring Hard Top Soft Down No Discoloration
| Function:: | Safe Protection, Beautiful Decoration |
|---|---|
| Application:: | Sports Game, Basketball Court, Tennis Court |
| Feature:: | All Weather, Anti-UV, Environmental Friendly |
Slicon PU Outdoor Basketball Flooring Cushion Rebounce Shock Absorption
| Function:: | Safe Protection, Beautiful Decoration |
|---|---|
| Application:: | Sports Game, Basketball Court, Tennis Court |
| Feature:: | All Weather, Anti-UV, Environmental Friendly |
Cushion Elastic SPU Flooring 1.6Mpa Hard Top Soft Bottom
| Function: | Safe Protection,Beautiful Decoration |
|---|---|
| Application: | Sports Game,basketball Court ,tennis Court |
| Feature: | All Weather Anti-UV,environmental Friendly |
Not Fade SPU Sports Flooring Rebound Non Toxic Strong Abrasion Resistant
| Color: | Red |
|---|---|
| Application: | Sports Game ,tennis Court,baketball Court,stadium,gymnasium |
| Thickness: | 3mm-8mm,or Can Customize |
Soundproof SPU Flooring For Sandwich Running Track Flooring Material
| Thickness: | 13mm, Or Customize |
|---|---|
| Tensile Strength,Mpa ≥:: | 0.8 |
| Vertical Deformation:: | 1.74mm |
Silicon Polyurethane Basketball Rubber Flooring Waterproof Wear Resistant
| Material: | Silicon PU, SPU, Silicon Polyurethane |
|---|---|
| Application: | School Playground, Stadium, Gym Flooring |
| Color: | Red, Green, Blue, Various Bright Colours For Choose |

