All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ itf tennis court acrylic surface ] match 159 Products.
ITF Rubber SPU Flooring Acrylic Tennis Court Floor With Cushion Rebounce Layer
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Value Of Rebound: | 88% |
| Slid Friction: | 76n |
ITF Certification Outdoor / Indoor Spu Flooring Durable For Tennis Court
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Red/blue/green/gray |
| Thickness: | 3mm-10mm |
Durable Acrylic Spu Tennis Court For Sports Hall, Gym Flooring
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/blue/gray |
| Value Of Rebound: | 88% |
RoHS Outdoor Sports Court Flooring Water Resistant Non Toxic Tennis Court Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857 |
| Rebound Value:: | 88 |
Red SPU Acrylic Tennis Sports Flooring Waterproof Anti Slip
| Color: | Different Kinds Of Colors Or You Can Customize |
|---|---|
| Value Of Rebound,%: | 82 |
| Impact Absorption,%: | 8 |
SPU Tennis Sports Flooring No Bubble
| Elongation At Break: | 857 |
|---|---|
| Tensile Strength Mpa: | 3.2 |
| Wearability(750g/500r): | 0.035 |
High Rebounce Acrylic Coating All Weather Use Tennis Court Sports Flooring With Itf
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Elongation At Break: | 857% |
3mm Acrylic Outdoor Volleyball Court Flooring Silicone PU Cushion
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Elongation At Break:: | 857% |
| Rebound Value:: | 88% |
SPU Outdoor Volleyball Court Flooring No Discoloration
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Specification:: | Weight Of Each Barrel: 30kg/barrel |
| Shock Absorption Rate:: | 30 |
IAAF Badminton Court Rubber Flooring No Bubble Waterproof
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Specification:: | Weight Of Each Barrel: 30kg/barrel |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |

