All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ itf tennis court acrylic surface ] match 159 Products.
Tennis Court Synthetic Sports Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
SPU Tennis Court Flooring , Blue Outdoor Sport Court Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Flame Retardancy:: | Class 1 |
| Tensile Strength:: | 3.2 |
Buffering 1.12MPa Tennis Court Flooring Silicon Polyurethane
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| The Tensile Strength:: | 1.12MPa |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
Rubber Outdoor Tennis Court Flooring 1.12MPa No Discoloration
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| The Tensile Strength:: | 1.12MPa |
| Transport Package:: | Barrels And Pallets |
Eco Friendly High Rebound Customized Tennis Court Silicon PU Flooring With ITF
| Material: | SPU Acrylic |
|---|---|
| Color: | Green/red/blue/ |
| Thickness: | 3mm-10mm |
ITF Silicon PU Acrylic Tennis Court Flooring Non Toxic Not Fade Anti Slide
| Color: | Green,blue Or You Can Customize |
|---|---|
| Application: | School Stadium Gymnasiums |
| Value Of Rebound ,%: | 85 |
ITF Indoor Badminton Court Flooring , 5mm Acrylic Surface Badminton Court
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| Thickness:: | 5mm |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
Safe And Comfort Sport Flooring For Tennis Court Coating With ITf Certificate
| Materials: | SPU Acrylic |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Thickness: | 3-10mm |
Green Indoor Tennis Court Flooring Thermal Insulation
| Game:: | Tennis |
|---|---|
| Thickness:: | 5mm |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
Silicon Polyurethane Tennis Court Flooring ISO9001 Anti Slide
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Specification:: | Weight Of Each Barrel: 30kg/barrel |
| Shock Absorption Rate:: | >45% |

