All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ athletic pu running track ] match 197 Products.
CN-S02 Silicon PU Tennis Flooring and 0mm/min Water Permeability
| Material: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Application: | Outdoor School Stadiums And Gymnasiums |
| Color: | Red Or You Can Customize |
Slicon PU Outdoor Basketball Flooring Cushion Rebounce Shock Absorption
| Function:: | Safe Protection, Beautiful Decoration |
|---|---|
| Application:: | Sports Game, Basketball Court, Tennis Court |
| Feature:: | All Weather, Anti-UV, Environmental Friendly |
SPU Basketball Flooring
| The Springback Value: | 30 |
|---|---|
| Sliding Friction Coefficient: | 0.53 |
| Compression Recovery Rate: | 97 |
Athletic Court Silicon PU Sports Flooring For Basketball Court And Tennis Court
| Color: | Red/Green/Blue/Yellow,can Customize |
|---|---|
| Material: | Silicion Polyurethane |
| Package: | Barrels And Pallets |
Solvent Free Crumb Rubber Polyurethane Binder For EPDM Granules
| Product Name:: | PU Binder, PU Glue, PU Adhesive |
|---|---|
| Application:: | Running Track,Sports Flooring, Playground Flooring |
| Type:: | EPDM PU Binder, SBR PU Binder |
Wet Pour Crumb Rubber Polyurethane Binder Transparent EPDM Binder
| Product Name:: | PU Glue, PU Adhesive, Polyurethane Binder |
|---|---|
| Application:: | Running Track Surfacing,Sports Flooring Coating, Playground Flooring |
| Type:: | One Component PU |
Single Component Polyurethane Gravel Binder EPDM SBR Binder
| Product Name:: | PU Binder, Polyurethane Binder, PU Glue, PU Adhesive |
|---|---|
| Application:: | PU Binder For Running Track And Playground Flooring |
| Type:: | EPDM PU Binder, SBR PU Binder |
Liquid Crumb Rubber Polyurethane Binder EPDM Granules Playground Flooring
| Material Structure:: | 200kg/Barrel / 250kg/Barrel |
|---|---|
| The Springback Value:: | 26mm |
| Application:: | Commercial Residential Building |
Artificial Grass Synthetic Turf Infilling Epdm Rubber Granules Non Toxic
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Etc, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |
| Standard Sizes:: | 0.5-1.5mm, 1-4mm, 0.5-2.5mm, 2-4mm, Customized |
Green Color Competitive Price Atrificial Turf Infilling Epdm Rubber Granules
| Color:: | Various Bright Colors For Choose, Can Customize |
|---|---|
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM =1:6 Or 1:5.5 |
| Function:: | Safety Protection, Color Decoration, Noise Reduce |

