All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ sport flooring epdm rubber granules ] match 187 Products.
IAAF Synthetic Athletic Sports Flooring Sandwich Rubber Running Track
| Thickness:: | 13mm, Or Customize According To Request |
|---|---|
| Feature:: | Durable/UV Resistant/Anti-skidding |
| Colour: | Red,Green,Blue, Etc |
ISO Interlocking Heavy Duty Rubber Gym Mats Puzzle Tiles
| Color:: | Black Or Blue |
|---|---|
| Feature :: | Shock Absorbing,Anti Slip |
| Product Name :: | Rubber Flooring Mats Indoor Fitness EPDM Puzzle Roll Tiles Rubber GYM Mats |
Anti UV Synthetic Running Track 13mm Spraycoat Surfacing runway flooring
| Game:: | Athletic Running Track, Athletic Runway |
|---|---|
| Function:: | Safety Protetion, Anti-Static, Thermal Insulation |
| Color:: | Red, Blue, Etc. |
Tartan Plastic Runway Athletic PU Running Track Sports Flooring
| Elongation At Break: | 138.6% |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption Rate: | >35% |
Blue Outdoor Playground Rubber Mats Wet Pour EPDM Granules
| Material:: | EPDM, PU Binder |
|---|---|
| Mix Ratio:: | PU Binder : EPDM Granule = 1kg : 5.5kg Or 1kg:6kg |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
CN-S06 Green Moving Laminated Floor Non Toxic High Resilient
| Color: | Red Green Or You Can Customize |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.5 |
| The Springback Value: | 26 |
High Rebound Not Fade Moving Epdm Laminated Floor Anti UV High Resilient
| Color: | Green And Blue |
|---|---|
| Application: | School Stadiums And Gymnasiums And Park |
| Compression Recovery Rate: | 98.2 |
Moving EPDM Flooring Colloidal Particles Single Component Glue Mixing Paving
| Color: | Red Green Or Customize |
|---|---|
| Compression Recovery Rate: | 98.4 |
| The Springback Value: | 25mm |
Waterproof SPU Runway Flooring Weather Resistant 13mm
| Color: | Red,Green,blue |
|---|---|
| Application: | Gymnasiums,school Stadiums |
| Function: | Anti-slide ,waterproof,high Rebound And Anti-spikes |
Self Knot Pattern SPU Runway Flooring Waterproof High Rebound Soundproof
| Color: | Red |
|---|---|
| Thickness: | 13mm |
| Shock Absorption,%: | 35.1 |

