All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ sport flooring epdm rubber granules ] match 187 Products.
Colourful EPDM Rubber Flooring Constructed By PU Binder And Rubber Granules
| Material: | EPDM Granules |
|---|---|
| Hardness: | 47 |
| The Springback Value: | 26mm |
Colorful Playground Walk Path EPDM Rubber Flooring High Elasticity
| Product Name:: | EPDM Flooring, EPDM Rubber Flooring, EPDM Granules Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | EPDM Mix With PU Binder And Pave On Ground |
| Application:: | Jogging Track, Fitness Field, Exercise Field, Sports And Play Ground |
Jogging Track EPDM Rubber Flooring Yellow EPDM Playground Surface
| Product Name:: | EPDM Flooring, EPDM Rubber Flooring, EPDM Granules Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | EPDM Mix With PU Binder And Pave On Ground |
| Application:: | Jogging Track, Fitness Field, Exercise Field, Sports And Play Ground |
UV Resistant EPDM Rubber Flooring 2mm Child Safe Outdoor Flooring
| Product Name:: | EPDM Flooring,EPDM Rubber Flooring,playground Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | PU Binder And EPDM Pour In Place |
| Application:: | Rubber Playground, Running Track, Jogging Track |
Non Fading EPDM Seamless Flooring Kids EPDM Rubber Playground Surface
| Product Name:: | EPDM Flooring, EPDM Rubber Flooring, Rubber EPDM Flooring |
|---|---|
| Product Structure::: | EPDM Mixing With PU Binder And Paving |
| Application:: | Walk Path, Children Playground, Sports Field, Fitness Field, Exercise Field |
IAAF Green EPDM Rubber Crumb For Athletic Running Track
| Color:: | Red, Green, Blue, Various Bright Colors For Choose |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | PU Binder: EPDM=1kg :5.5kg Or 1kg :6kg |
Waterproof Playground Rubber Granules Thermal Insulation colorful
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Product Name:: | Colored Running Track / Children Playground EPDM Rubber Granules |
Red EPDM Rubber Flooring Jogging Track Surface UV Resistant
| Material:: | EPDM |
|---|---|
| Rubber Granule Content:: | 14%, 20%, 22%, 25%, 35%, 40% Etc |
| Shock Absorption Rate:: | >35% |
Purple Rubber Granules For Artificial Turf Acid Alkali Resistance
| Material:: | Ethylene-propylene- Diene-terpolymer Rubber |
|---|---|
| Color:: | Red, Green, Yellow, Blue, Orange, Purple, Etc |
| Standard Sizes:: | 0.5 - 2.0mm, 0.5-2.5mm |
Elastic Playground Rubber Crumb UV Resistant No Fading EPDM Rubber Granules
| Color:: | Red, Green, Blue, Yellow, Purple, Various Bright Colors For Choose |
|---|---|
| Material:: | EPDM-Polymer |
| EPDM & PU Binder Mix Ratio: | EPDM: PU=1:5.5 Or 1:6 |

