All Products
-
Rubber Running Track
-
PU Running Track
-
Synthetic Running Track
-
PVC Sport Flooring
-
SPU Flooring
-
Synthetic Basketball Court Flooring
-
Tennis Court Flooring
-
Car Park Epoxy Flooring
-
EPDM Rubber Flooring
-
EPDM Rubber Granules
-
PP Interlocking Sports Flooring
-
Rubber Gym Mats
-
Synthetic Artificial Grass
-
Crumb Rubber Polyurethane Binder
-
Running Track Installation Machinery
-
JacksonCN Sports is a trustworthy company, Provide excellent products and services. Hope that we have a long-term and stable cooperation with CN Sports! -
AndrewWe are very happy with our purchase. This is an outstanding quality product, better than i expected. Thank you for all your suggestion and good service, i hope we can have another chance to cooperation.
Keywords [ red polyurethane running track ] match 215 Products.
High Rebounce Acrylic Coating All Weather Use Tennis Court Sports Flooring With Itf
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Elongation At Break: | 857% |
Professional Spu Wooden Texture Basketball Sports Court Flooring With RoHS Certificates
| Material: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Wooden Texture |
| Thickness: | 3mm-10mm |
Good Performance Silicon PU Tennis Court
| Materials: | Silicion Polyurethane |
|---|---|
| Color: | Green/red/gray/blue/purple |
| Vertical Deformation: | 2.3mm |
ITF Indoor Tennis Court Flooring , Green Tennis Court Synthetic Flooring
| Vertical Deformation:: | 2.3mm |
|---|---|
| Shock Absorption Rate:: | >45% |
| Elongation At Break:: | 857 |
Playground SPU Flooring , Olympic Park Synthetic Basketball Court
| Function:: | Beautiful Decoration, Soundproof, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Vairoud Sports Court, Sports Playground, Sports Game |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, All Weather |
Soundproof SPU Flooring , IAAF Synthetic Basketball Flooring
| Function:: | Beautiful Decoration, Soundproof, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Vairoud Sports Court, Sports Playground, Sports Game |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, All Weather |
Blue SPU Flooring , 2.3mm Indoor Basketball Court Flooring
| Function:: | Beautiful Decoration, Soundproof, Safe Protection |
|---|---|
| Application:: | Vairoud Sports Court, Sports Playground, Sports Game |
| Feature:: | Environmental Friendly, Eco-free, All Weather |
Anti UV SPU Flooring Hard Top Soft Down No Discoloration
| Function:: | Safe Protection, Beautiful Decoration |
|---|---|
| Application:: | Sports Game, Basketball Court, Tennis Court |
| Feature:: | All Weather, Anti-UV, Environmental Friendly |
CN-S01 SPU Basketball Flooring With Non Toxic Harmless Green Material
| Color: | Red |
|---|---|
| The Springback Value: | 22 |
| The Tensile Strength: | 0.7mpa |
Outdoor Rebound to Normal and Anti-Seepage SPU Basketball Court Flooring
| Materials: | Silicon Polyurea |
|---|---|
| Warranty: | 8-10years |
| Color: | Red Or You Can Customize |

